Ячмінь озимий Снігова королева

Озимий-дворучка

Оригінатор: Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення.

У Реєстрі сортів рослин України з 2014 року для всіх зон. На зерно.   

Господарські та біологічні характеристики:

– високо інтенсивний, з потенційною врожайністю за роки сортовипробування у СГІ-НЦНС на рівні 9-10 т/га, надбавка до національного стандарту. Сорт Достойний, в умовах СГІ-НЦНС склала 5,4 %;

– зимостійкість, морозостійкість високі (7-8 балів), на рівні стандарту сорту Достойний;

– посухостійкість на рівні (6-7 балів);

– короткостебловий (90-95 см);

– стійкий для вилягання (8-9 балів);

– стійкість до борошнистої роси та смугастого гельмінтоспоріозу (7-8 балів);

– носій генетичної стійкості до сажкових захворювань;

– середньостиглий, достигає на 3-4 дні пізніше сорту Достойний.

Апробаційні ознаки: різновид pallidun. Колос шестирядний, середньої довжини (6-8 см), нещільний (11-12 члеників на4 см колосового стрижня), неламкий, прямокутної форми, з повільним переходом у верхній частині в ромбічну, солом’яно-жовтий. Ості довгі, жовті, слабо зазубрені, мало розлогі, тонкі, еластичні. Колоскова луска тонка, вузька, без опушення. Квіткова луска зморшкувата, нервація виражена слабко, перехід в ость поступовий. Основна щетинка зерна повстяна. Кущ напіврозлогий. Лист не опушений, зелений, з слабким восковим нальотом під час кущіння. Висота рослини 90-95 см. Зерно середнього розміру, жовте, видовженої форми. Маса 1000 зерен44 г.

Агротехніка: звичайна для зони вирощування. Протруєння насіння препаратами Юнта Квадро і Селест Топ обов’язкове для запобігання розвитку кореневих гнилей та інших листостеблових захворювань, внесення добрив обов'язкове.