Характеристики сортів

Соя Аметист

Занесений до Реєстру сортів України.

Оригінатор: Красноградська дослідна станція, Полтавська державна сільськогосподарська академія

Автор: Білявська Л.Г. (авторське свідоцтво № 679) і підтримувач сорту (наказ Державної служби з охорони прав на сорти рослин від 12.03.2003 р. № 3-2/139-43).

Сорт виведений методом повторного індивідуального добору із сорту Терезинська 24. Апробаційна група abenaria.

Рослина має щільний кущ, стебло з закінченим ростом. Висота рослини 60-70 см, висота прикріплення нижнього бобу – 12-14 см. Листя трійчасте з зеленими овальними-цільнокраїними листочками. При достиганні листя опадає. Суцвіття – багатоквіткова китиця, по 5-7 квіток лілового кольору. Опущення стебла і бобів світле. Боби світлі, слабкозігнуті, 2-4 насінні. Насіння середнє (0,6х0,4 см), округло-овальне, жовте, поверхня гладенька, блискуча. Насіннєвий рубчик вузький, рудого кольору з вічком. Сім’ядолі жовті. Маса 1000 насінин – 160-190 г. Тривалість вегетаційного періоду 100-105 діб. Урожайність зерна в умовах Степу і Лісостепу України 20-27 ц/га.

Вміст протеїну в насінні 37-39 %, жиру 19-22 %. Сорт зернового типу використання, ранньостиглий, має нейтральну фотоперіодичну реакцію, слабо чутливий до знижених температур, що забезпечує стабільний вегетаційний період у різних кліматичних зонах. Особливістю сорту є висока посухостійкість. Сорт стійкий проти бактеріальних і вірусних хвороб, придатний для механізованого збирання. Стійкий до розтріскування бобів навіть при тривалому перестої. Рекомендований для вирощування на зерно у Степу і Лісостепу України. Норма висіву 550-600 тис. шт. схожих насінин на гектар. Сорт добре реагує на внесення добрив. На момент достигання швидко досягає кондиційної вологості і не потребує досушування.