Соя Авантюрин

Власники патенту – Білявська Л.Г. та ТОВ «ХОРОЛ-АГРО». Занесений до Державного реєстру сортів рослин України в 2015 році. 

Морфологія. Тип росту – проміжний. Рослина має напівстиснутий кущ, висотою 71-90 сантиметрів. Стебло середньої товщини – 7,0-12,0мм, стійке до вилягання. Забарвлення опушення – руде. Кількість міжвузлів – 10-15 шт. Кількість гілок – 1-3, кут їх відгалуження
20-30º. Висота кріплення нижнього бобу 12-15 см. Коренева система добре розвинена.

Листки трійчасті, середніх розмірів.

Суцвіття – багатоквіткова китиця, по 5-7 квіток. Забарвлення віночка квітки – фіолетове. Боби середньої довжини, слабко зігнуті з гострим кінчиком, з 2-3 насінинами, світлі, з рідким опушенням.

Насіння середнє (0,6 х0,4 см), округло-овальне. Основне забарвлення оболонки жовте. Також іноді має коричневу пігментацію різної інтенсивності. Інтенсивність пігментації насіннєвої оболонки може змінюватися від умов вирощування. Маса 1000 насінин – 180-200 г.

Вміст білка в насінні – 38 %, жиру – 22 %.

Біологічні особливості. Строк достигання –  дуже ранній. Гарантований попередник для озимих. Вдало поєднані висока продуктивність й якість насіння. Тривалість періоду від появи сходів до цвітіння від 35-40 діб. У різних за географічною широтою регіонах має стабільний вегетаційний період тривалістю до 100 діб. Потенційна урожайність зерна в умовах України
3,0-3,5 т/га.

Має нейтральну фотоперіодичну реакцію, що забезпечує стабільний вегетаційний період у різних кліматичних зонах. Характеризується підвищеною адаптаційною здатністю до несприятливих умов вирощування, в т.ч. до вирощування на кислих ґрунтах (pH 4,5-5,5). Насіння не потребує досушування.

Сорт зернового напряму використання. Стійкість проти вилягання і розтріскування бобів за тривалого перестою висока. Швидко віддає вологу при достиганні бобів. Сорт стійкий проти бактеріальних і вірусних хвороб, шкідниками пошкоджується слабо. Агротехніка сорту Авантюрин загальноприйнята для умов Лісостепу та Степу України. Норма висіву 550-650 тис. штук схожих насінин на гектар. Сорт добре реагує на внесення добрив і передпосівну інокуляцію насіння біопрепаратами.  Рекомендований для вирощування на зерно у Степу і Лісостепу України. Вирівняність насіння – 95%.